ARABULUCULUK NEDİR?

Arabuluculuk,

Tarafların ortak bir noktada buluşamadığı konularda kullanılmak üzere geliştirilmiş bir alternatif çözüm yöntemidir. Taraflar bir arabulucu yardımıyla, yargıya başvurmadan önce çözüme ulaşmak amacıyla çeşitli görüşmeler yapmaktadır. Bu yöntem, oldukça maliyetli ve uzun mahkeme süreçlerinden kaçınmak isteyenler için ideal bir çözümdür. 

Mevzuatta yapılan değişikliklerle daha çok alanda faydalanılan arabuluculuk çözümlerinde anlaşmak tamamen tarafların kontrolündedir. 

Özellikle ticari uyuşmazlıklar ile iş hukukundan kaynaklı uyuşmazlıklarda sıkça başvurulan arabuluculuk yönteminde taraflar kendi haklarını savunma fırsatına sahip olurlar. Mahkeme kararına göre daha hızlı sonuçlanan arabuluculuk görüşmeleri sonucunda bir karara varılabilirse, taraflar yargıya başvurmaz.

Hızlı Çözüm

Dava açılmasına gerek kalmadan çözüme ulaşabilirsiniz.

Düşük Maliyet

Maliyetli ve uzun mahkeme süreçlerinden kaçınabilirsiniz.

Profesyonel Destek

Arabulucu desteği ile anlaşmazlıklara en doğru çözümü bulabilirsiniz.

Yaşadığınız hukuki  anlaşmazlıkların taraflar arasında hızlıca çözümü için bir arabulucu eşliğinde müzakere sürecine gidebilirsiniz. Anlaşmazlığınızı mahkemeye taşımadan, hızlı ve kesin şekilde sonuçlandırabilmek için arabuluculuk hizmeti almanız gerekmektedir.